Juvenia Wysokienice mocniejsza od GLKS'u !!!

W niedzielne popołudnie (6.03) zespołowi z Wołuczy przyszło się zmierzyć z trzecią siłą Skierniewickiej Ligi Okręgowej, czyli Juvenią Wysokienice. Jako drużyna wiedzieliśmy, że jest to silny rywal, ale postanowiliśmy nawiązać równą walkę. W drużynie zabrakło m.in Patryka Winiarskiego, Jakuba Czaczkowskiego, Jakuba Wyderki, Adama Lechowskiego, Marcina Rdzanowskiego, Dawida Augustyniaka czy Konrada Augustyniaka. Tak jak było zapowiadane do składu po długiej przerwie wrócił Mateusz Stankiewicz.

Mecz był rozgrywany w trudnych warunkach i to było widać w trakcie meczu, gdy piła zatrzymywała się w powietrzu lub nabierała dużej prędkości, w zależności w którą stronę toczona była gra. W pierwszej połowie zarówno  GLKS jak i zespół Juvenii miał swoje okazje do wyjścia na prowadzenie. Jako pierwszym udało się to gospodarzom. Gdy wydawało się, że Nasi zawodnicy są bliscy strzelenia wyrównującej bramki, piłkarze z Wysokienic podwyższają prowadzenie. W końcowej fazie pierwszej połowy Mateusz Stankiewicz kieruje długie podanie w kierunku narożnika pola karnego, gdzie znajduje się Krystian Warulik. Po opanowaniu piłki, znajdując się bokiem do bramki, decyduje się na strzał, który ląduje w siatce. I tym samym na przerwę Nasz zespół schodził z jednobramkową stratą. Druga połowa rozpoczęła się od wysokiego pressingu GLKS'u, co powodowało dezorganizację w szeregach Juvenii. I tak jak w pierwszej połowie mimo naciskania tracimy bramkę na 3-1. To nie podcina jednak skrzydeł Naszym zawodnikom, którzy po raz kolejny strzelają kontaktową bramkę. Dośrodkowanie z bocznej strefy boiska Tomasza Woźniaka, na bramkę zamienia wbiegający w pole karne Mateusz Warulik. Strzałem głową pokonuje bramkarza Juvenii i to pozwala pozytywnie myśleć o końcowym wyniku. Jednak tak się nie stało. Juvenia Wysokienice w dalszej części gry, strzela kolejne trzy bramk. Wynikiem 6-2 kończy się to spotkanie. GLKS w swoim drugim meczu sparingowym przegrywa... i to okazale. Jednak, zarówno pierwsza jak i początek drugiej połowy zasługuje na plus. Nasi zawodnicy potrafili nawiązać w miarę równą walkę z tak mocnym rywalem co pozwala pozytywnie patrzeć w przód. Jednak błędy jakie pojawiły się przy traconych bramkach, nie mogą mieć miejsca w kolejnych meczach, zarówno towarzyskich, jak i ligowych.

Juvenia Wysokienice 6 - 2 GLKS Wołucza

* Krystian Warulik (as. Mateusz Stankiewicz)