Pierwszy wygrany mecz sparingowy !!!

Dziś, równo o godz. 12.00 piłkarze GLKS'u podejmowali pierwszego sparingpartnera. Drużyną, która stanowiła swoiste przetarcie po dobrze przepracowanym okresie przygotowawczym Naszej drużyny był zespół z Białej Rawskiej, czyli miejscowa "Białka". Do tego meczu przystępowaliśmy w dość okrojonym składzie. W drużynie z różnych powodów zabrakło m.in. Kamila Stępniewskiego, Mateusza Warulika, Andrzeja Olewińskiego, Adama Lechowskiego, Klaudiusza Reszkę, Jakuba Czaczkowskiego czy chociażby Piotra Chałupki. Do tego z Naszego zespołu odchodzi środkowy filar Naszej drużyny, Bartłomiej Cechniak, który prawdobodobnie na wiosnę zagra w RKS-ie Mazovia Rawa Mazowiecka. Z kolei do zdrowia wraca Nasz napastnik Mateusz Stankiewicz, który już w następnym meczu powinien zasilić Nasze szeregi. Do drużyny dołączył nowy zawodnik, Patryk Winiarski, bo o Nim mowa, rozegrał bardzo dobre zawody i może być dużym wzmocnieniem na zbliżającą się rundę wiosenną.

Sam mecz przebiegł w dość intensywnym tempie. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando GLKS'u. Stworzyliśmy kilka klarownych sytuacji, z czego dwie miały swój finał "w sieci". Pierwszą bramkę po bardzo dobrym podaniu Patryka Winiarskiego zdobył Krystian Warulik. Drugą bramkę, tuż przed przerwą zdobył Dawid Augustyniak, który otrzymując podanie od Pawła Czyża, minął kilku rywali i strzałem przy słupku dał drużynie dwubramkowe prowadzenie. Początek drugiej połowy należał do gospodarzy.W okolicy 20 metra piłkarze Białki wykonywali rzut wolny. Na Nasze nieszczęście piłka znalazła lukę w murze i wpadła do siatki. Marcin Łuczyński nie miał w tej sytuacji nic do powiedzenia. Ta bramka zadziałała na zawodników "Białki" mobilizująco, którzy w odstępie kilkunastu minut zdobyli swoją drugą bramkę i tym samych doprowadzili do wyrównania. Zarówno jedna jak i druga drużyna miała swoje lepsze i gorsze momenty do strzelenia bramki, lecz w Naszym zespole wyjątkową nieskutecznością wykazywał się Krystian Warulik. Mimo kilku klarownych sytuacji nie potrafił znaleźć drogi do bramki. Jednakże to do Nas należało ostatnie słowo. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Patryk Winiarski, który wykorzystał przytomne zagranie Damiana Kozika. Tym samym w pierwszym meczu na wiosnę odnosimy zwycięstwo 2-3 .

"Białka" Biała Rawska 2 - 3 GLKS Wołucza

* Krystian Warulik (as. Patryk Winiarski)